Historia Scanreco

Początki Scanreco sięgają roku 1984. Firma została założona w Södertälje, mieście na południe od Sztokholmu, stolicy Szwecji. Niemalże od samego początku swojego istnienia Scanreco zajmowało się dostarczaniem bezprzewodowych zamienników i unowocześnień systemów sterowania na dźwigach przeładunkowych.

Początkowo firma skupiała się na modernizacji wyposażenia i produkowaniu systemów bezprzewodowej komunikacji dla instytucji lub podmiotów z branży obronności i bezpieczeństwa. Ostatecznie jednak postanowiliśmy ukierunkować działalność w stronę szeroko pojętego przemysłu. Jako pionierzy w tej branży producentów systemów zdalnego sterowania radiowego skupiliśmy nasze wysiłki na opracowywaniu produktów do zastosowań mobilnych.

Scanreco stabilnie się rozwijało, przekonując producentów OEM* niezawodnością produktów i nieograniczonymi możliwościami zastosowań, z czasem stając się jednym z największych dostawców systemów radiowych. Dziś jesteśmy obecni niemalże na całym świecie, prowadząc dystrybucję technologii radiowej, której można zaufać.

 

 • 1984 W Sodertalje, 30 km na południe od Sztokholmu w Szwecji powstaje firma inżynieryjna Scanreco. Swoją nazwę bierze od “skandynawskiego sterowania” (Scandinavian remote control).
 • 1985-1988 Scanreco produkuje systemy komunikacji bezprzewodowej dla szwedzkiego przemysłu obronnego. Firma rozwija się, otrzymuje kontrakty na modernizację sprzętu wojskowego i zaopatrzenie szwedzkich sił zbrojnych w systemy komunikacji bezprzewodowej.
 • 1988 Pierwszy produkt Scanreco pojawia się na rynku – G0 umożliwia profesjonalną i bezpieczną interakcję przez interfejs człowiek-maszyna (HMI). Jakość i funkcjonalność stają się odtąd wizytówką systemów zdalnego sterowania radiowego od Scanreco.
 • 1989 Scanreco jest pierwszą firmą, która wdraża syntezator częstotliwości, zamiast tradycyjnego oscylatora kwarcowego w systemach zdalnego sterowania radiowego. Pozwala to zmienić częstotliwość, na której operuje system bez konieczności wymiany jego komponentów.
 • 1991 G1 zastępuje G0. G1 debiutuje jako system zdalnego sterowania radiowego przystosowany do hydrauliki mobilnej. Przyjazny dla użytkownika interfejs programu komputerowego pozwala konfigurować, przechowywać i kopiować ustawienia systemu przy użyciu standardowego komputera.
 • 1995 Po doświadczeniu okresu intensywnej ekspansji, Scanreco przenosi się z Södertälje do Sztokholmu. Nowa siedziba liczy 3000 m2.
 • 1996 Na rynku pojawia się nadajnik Maxi. Dzięki swojemu ponadczasowym designowi nadajnik od razu zyskuje ogromną popularność wśród konsumentów i staje się klasykiem na długie lata. Dzięki modernizacjom, jakim jest poddawany w trakcie swojego istnienia, Maxi pozostaje aktualny w dobie intensywnego rozwoju technologicznego, nie tracąc jednocześnie pierwotnych zalet praktyczności i łatwości w obsłudze.
 • 1996 Scanreco podpisuje pierwszy większy kontrakt z klientem OEM* produkującym dźwigi samochodowe, z którym firma współpracuje do dziś.
 • 1999 Scanreco wdraża protokół CAN odbiornikach, co umożliwia szybszą i bezpieczniejszą transmisję danych między dużą liczbą urządzeń na maszynie. W odbiornikach zostają wprowadzone kontrolki LED, odpowiedzialne za komunikację dwukierunkową pomiędzy operatorem a maszyną.
 • 2002 Liczba sprzedanych systemów Scanreco przekracza 100 000 sztuk! W tym samym roku nadajnik Maxi zostaje wyposażony w wyświetlacz graficzny 128 x 32 pikseli, który pozwala na swobodniejszą komunikacje dwukierunkową.
 • 2003-2005 Scanreco wdraża nową strategię biznesową, oferując kluczowym partnerom OEM* nowy sposób rozwoju współpracy. Scanreco opracowuje i wytwarza produkty zapewniające bezproblemową integrację systemów sterowania radiowego w urządzeniach partnerów wśród producentów OEM. Efektywność strategii prowadzi do zdobywania nowych kontrahentów oraz dalszego rozwoju.
 • 2005 Maxi pojawia się w nowej, bardziej kompaktowej odsłonie, powstaje nadajnik Mini.
 • 2006 Produkty Scanreco uzyskują certyfikat ISO9001 oraz zaświadczenie zgodności z normą IEC 61508 poziomu nienaruszalności bezpieczeństwa (SIL).
 • 2008 Linia G2 zastępuje G1. Nowa generacja produktów G2 oferuje zaktualizowane oprogramowanie oraz nowe funkcje urządzenia i większą funkcjonalność.
 • 2009 Debiut pierwszego ręcznego nadajnika od Scanreco. Nadajnik Handy jest wyposażony w innowacyjne przyciski sterownicze. Możliwość swobodnej konfiguracji komend przypisanych pozycji przycisków, zapewnia jeszcze większą funkcjonalność i precyzję sterowania, w porównaniu do nadajników ze standardowymi, jedno lub dwustopniowymi przyciskami.
 • 2009 Scanreco otwiera swoją pierwszą filię w Ameryce Północnej.
 • 2014 Scanreco świętuje 30-lecie założenia – rozwój i ciągły proces kreacji wizerunku marki nieustannie dostarcza nowych możliwości.

 

* Original Equipment Manufacturer – “OEM”

Szybkie wyszukiwanie

Kontakt